• Pomóż Ukrainie

• Szkolny Klub Wolontariatu oraz Koło TPD w ZSP w Świerzawie włącza się do pomocy Ukrainie. Zbieramy środki czystości, art. higieniczne, koce, kredki, bloki, kolorowanki.

W/w rzeczy zostaną przekazane do Urzędu Miejskiego, skąd przetransportowane będą na granicę. Prosimy o przynoszenie rzeczy do gabinetu pedagoga na ul. Dworcowej 3 lub ul. Reymonta 22 do czwartku 03.03.2022.

#skwspswierzawa Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie #spswierzawa

• DBI 2022 - BEZPIECZNIE W SIECI

Kolejna porada z cyklu „Warto wiedzieć” pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci czyli jak zadbać o siebie?

Do tej pory w ramach cyklu „Warto wiedzieć” zwracano uwagę m.in. na ochronę danych osobowych przy korzystaniu z portali społecznościowych, popularnych aplikacji, z których korzysta młodzież, ochronie prywatności przy korzystaniu z urządzeń mobilnych, a także na kwestie kradzieży tożsamości, czy niezabezpieczonej kamery.

#spswierzawa #doradcazinformatyki #tdts #dbi

• MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK "Hej kolęda, kolęda"

• 3 lutego odbył się VII Międzypowiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek edycja on-line zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie, w którym wzięło udział 25 wykonawców. Konkurs otworzyli: Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Pan Paweł Kisowski i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pan Czesław Leśniak.

Na konkurs spłynęły nagrania z powiatu złotoryjskiego, jaworskiego, bolesławieckiego i miasta Mińsk z Białorusi. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe – dzieci młodsze (3-4 latki) oraz dzieci starsze (5-6 latki). W obu grupach wiekowych dzieci występowały w dwóch kategoriach: solista/grupa. W tym roku udział wzięło 17 zespołów i 8 solistów.

Tradycją naszego przedszkola jest podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, nagrania konkursowe zostały przesłane drogą elektroniczną. Po przesłuchaniu nadesłanych prezentacji, jury wyłoniło zwycięzców.

Nad całością organizacji konkursu czuwał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pan Czesław Leśniak. W konkursie w każdej kategorii Jury przyznało I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.

Jury w składzie pań: Jolanta Krakowska - przewodnicząca, Jolanta Leżak, Kamila Zyss- Lasoń, Iwona Romańska ogłosiło:

w kategorii grupy 3-4 lata:

I miejsce ex aequo

Przedszkole Publiczne nr 8 w Jaworze im. Kubusia Puchatka

gr. "Kangurki"

grupa Przedszkolna z Centrum Chrześcijańskiego w Mińska na Białorusi

Przedszkole Publiczne nr 8 w Jaworze, im. Kubusia Puchatka

gr. "Motylki"

Przedszkole Świerzawa gr. "Piraci"

Przedszkole nr 2 w Złotoryi, ul. Letnia

Gminne Przedszkole w Twardocicach

Przedszkole Nowy Kościół, gr. "Krasnale"

Przedszkole nr 2 w Złotoryi, ul. Górnicza

w kategorii soliści 3-4 lata:

Przedszkole Świerzawa – Aleksandra Chiżewska

Przedszkole Wojcieszów – Anna Rogal

Przedszkole Świerzawa – Filip Błaszczyk

Przedszkole Twardocice - Liliana Wiśniewska

w kategorii grupy 5-6 lat:

Przedszkole Publiczne nr 8 w Jaworze im. Kubusia Puchatka, gr. "Pszczółki"

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie, gr. 0 "a”

III miejsce ex aequo

Przedszkole nr 1 w Złotoryi gr. "Eko-skrzaty"

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie, gr. 0 "b”

Przedszkole Językowe „Michałek” w Złotoryi

Szkoła Podstawowa w Proboszczowie, gr. 0

Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele, gr. 0

Przedszkole Świerzawa, gr. "Kaczuszki"

Przedszkole Świerzawa, gr. "Sówki"

w kategorii: soliści 5-6 lat:

Przedszkole Świerzawa - Maksymilian Frankowski

Przedszkole nr 2 Złotoryja - Bruno Grubczyński

III miejsce ex aequo

Przedszkole Twardocice - Alicja Paluch

Szkoła Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Bolesławieckim - Mikołaj Janikowski

Wszystkim solistom i grupom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Nagrania były piękne i wyjątkowe. Zaangażowanie wychowawców i opiekunów ogromne.

Kultywowanie tradycji kolędowania jest czasem pięknym i wartościowym, dlatego już dziś zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd i udziału w konkursie w przyszłym roku, mamy nadzieję, że już bez obostrzeń sanitarnych.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców przy Miejsko-Gminnym Przedszkolu Publicznym
            w Świerzawie oraz dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie za ufundowanie nagród rzeczowych.

• Wyniki finału X Powiatowego Konkursu na Prezentację Książki

• Ze względu na sytuację epidemiczną finał konkursu odbył się w późniejszym terminie niż planowano. Zmieniona została również jego formuła. Zadaniem uczestników było zamiast wystąpienia "na żywo" przed Komisją, nagranie swojej prezentacji w formie filmu i dostarczenie jej do Biblioteki.

Komisja po obejrzeniu filmów, oceniła wystąpienia uczniów w oparciu o kryteria takie jak: swoboda, płynność i poprawność językowa wypowiedzi oraz oryginalność prezentacji.

III miejsce zajął uczeń Ksawery Styś z naszej szkoły.

Gratulujemy.

• Sukces w konkursie

• 25.01.2022 uczniowie naszej szkoły brali udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski” rok szkolny 2021/2022.

Hasło tegorocznej edycji konkursu: „O wodzie w przyrodzie”, patronat honorowy objął Dolnośląski Kurator Oświaty, a organizatorem Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski we współpracy z: Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Udział w konkursie miał na celu zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach oraz doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce.

Gratulujemy!