• KONKURS "Jedna Planeta" - ogólnopolski konkurs IMGW-PIB

     •  

      Konkurs ma na celu w atrakcyjny sposób przekazać, jak obserwować i analizować pogodę oraz przewidzieć to, co może się w niej zdarzyć. Film: https://www.youtube.com/watch?v=meZYYbqs9N8

      Na potrzeby konkursu możecie podawać w raportach pogodowych temperaturę, jaką pokazują Wasze domowe lub szkolne, zaokienne termometry. Możecie również podawać aktualną temperaturę, jaką dla Waszej lokalizacji pokazuje aplikacja Meteo IMGW „Prognoza dla Polski”. Bez względu na to, jaką metodę danego dnia wybierzecie, warto jest przyglądać się tym dwóm wartościom i je porównywać.

      Aplikacja: https://apps.apple.com/.../meteo-imgw.../id1530352176...

      https://play.google.com/store/apps/details...

      Temperaturę w raportach podajcie w pełnych stopniach Celsjusza. Należy ją zaokrąglić arytmetycznie, przy czym wartości +0,5°C zaokrąglamy w górę, a -0,5°C w dół, tj. w stronę niższej wartości (większego mrozu).

      Przykłady:

      15,5°C zaokrąglimy do 16°C

      -4,5°C zaokrąglimy do -5°C

      Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o temperaturze, kliknij w poniższy link:

      https://www.imgw.pl/.../imgw_edu_cisnienie-temperatura...

      Instrukcja obsługi aplikacji konkursowej:

      https://www.youtube.com/watch?v=tGoj4er4K1A
       

      Szkoła zgłasza udział w konkursie i przekazuje swoim uczniom kod RSPO przypisany danej szkole. Kod wystarczy wpisać w aplikacji mobilnej zakładce KONKURS i w ten sposób uzyskać dostęp do konkursu.

      Kod RSPO może zostać udostępniony również rodzinom oraz znajomym uczniów. Osoby te będą mogły wspierać swoimi raportami pogodowymi wybraną szkołę i tym samym zwiększą jej szanse na przejście do finałowego etapu. Wystarczy, że pobiorą aplikację, w zakładce KONKURS wpiszą kod RSPO Szkoły i wyślą raport pogodowy.

      Numer RSPO naszej szkoły: 88562

       

      Źródło:

      https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/

      #spswierzawa

     • Pomoc Ukrainie

     • Szkolny Klub Wolontariatu po raz kolejny uczestniczył w zbiórce środków higienicznych, które zostały dostarczone do Zakładu Aktywności Zawodowej. Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, uczniom i nauczycielom naszej szkoły.

      #skwspswierzawa #spswierzawa

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     • Reprezentacja naszej szkoły wzięła dziś udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej - etap gminny.

      W kategorii młodszej: Livia Tietianiec zajęła 3, a Oliwia Śliwa 4 miejsce. W kategorii starszej: Alicja Dymańska zajęła 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

      Livia i Alicja będą reprezentować naszą szkołę w następnym etapie konkursu na szczeblu powiatowym. Trzymamy kciuki!

     • Mamy zdolną ślązaczkę!

     • 21 marca 2022 Milena Połowin z kl. VIII "b" wzięła udział w konkursie "zDolny Ślązak" zorganizowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych z przedmiotu biologia.

      Po eliminacjach szkolnych i powiatowych, zakwalifikowała się do etapu finałowego, który odbył się we Wrocławiu. Gratulujemy udziału i czekamy na wyniki!

     • AKADEMIA MOCY z PSE i Centrum EduFun

     • Energetyzująca przygoda dla uczniów klas 7-8 wspólnie z PowerManem

      Kule plazmowe, klatki Faradaya, tajemnice energii, izolatory i przewodniki, zapalanie połowy świetlówki, słuchanie pola elektrycznego, generator Van der Graffa, budowa prądnic, indukcja, wyładowanie, rozdzielanie "plusów" i "minusów", zamiana energii mechanicznej w elektryczną, różnica potencjałów... brzmi tajemniczo? Już nie! Prąd to uporządkowany ruch elektronów

      #akademiamocy #spswierzawa

     • Pasowanie na czytelnika 2022

     • 16 marca 2022 odbyło się pasowanie na czytelnika dla klas pierwszych. Pierwszoklasiści złożyli przysięgę wiernego czytelnika szkolnej biblioteki w obecności dyrektora, wychowawczyń i nauczyciela bibliotekarza. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

      #spswierzawa