• Dzień Chłopaka

• Z okazji "Dnia Chłopaka" uczniowie klas I "a", I "b" i II "a" pojechali do kina na film. WSZYSTKIM chłopcom jeszcze raz życzymy POMYŚLNOŚCI

• DZIEŃ CHŁOPAKA z SU

• Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę dla wszystkich chłopców w naszej szkole w ramach obchodów „Dnia Chłopaka”. Oddelegowane dziewczyny stanęły na wysokości zadania i złożyły chłopakom piękne życzenia oraz poczęstowały ich słodkim upominkiem.

Przyjemności nie ominęły także męskiej części kadry nauczycielskiej. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka życzy Mały I Duży Samorząd Uczniowski!

#suspswierzawa #zspswierzawa www.fb.me/zspswierzawa

• Wyniki konkursu SU

• ===========================================

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„SELFIE Z KSIĄŻKĄ”

===========================================

Laureatki konkursu: Amelia Kałuża, Blanka Gaździcka, Patrycja Grek, Ilona Pietrucha, Milena Połwin.

GRATULUJEMY!

#zspswierzawa #suspswierzawa

• Konkurs plastyczny SU

• Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs plastyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej "Kwiaty dla nauczyciela". Konkurs rozpoczyna się 27.09.2021 i trwać będzie do 11.10.2021. W konkursie mogą brać udział uczniowie  Szkoły Podstawowej w Świerzawie. Konkurs jest skierowany do uczniów w czterech kategoriach: klasy 0 – I, klasy II – III, klasy IV – VI, klasy VII- VIII.

Technika: rysunki (technika dowolna, format A3 lub A4, prace przestrzenne (kwiaty z bibuły, krepiny, origami, itp.)

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 13.10.2021. Organizator zamieści informację o wynikach konkursu na stronie internetowej szkoły i portalu społecznościowym.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

#zspswierzawa #suspswierzawa

• #wielislawka

• Uczniowie z klas I-III też wędrowali w ramach Rajdu Wielislawka 2021. Młodsi uczniowie szli trasą MINI - "Ścieżką geologiczno-przyrodniczą wokół WIELISŁAWKI". Było wspaniale, pogodnie, wesoło i rodzinnie. Serdecznie dziękujemy.

#zspswierzawa #wielislawka

• BITS&BRICKS w szkolnej pracowni

Nauka podstaw kodowania z Lego.

Link:

Nasz kod uczestnictwa w "Tygodniu kodowania dla wszystkich": cw21-HHbtL

Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

Aby pomyślnie realizować określone zadania, dzieci muszą się wykazywać takimi umiejętnościami jak:

- twórcze i logiczne myślenie,
            - rozumienie zależności przyczynowo-skutkowych,

- analityka matematyczna,
            - szybkie kojarzenie faktów,
            - zmysł techniczny i technologiczny.

Źródło:

#zspswierzawa #aplikacjetik

• Szkolna biblioteka zaprasza w swoje progi

• Do szkolnej biblioteki w budynku przy ul. Reymonta uczniowie mogą przychodzić na każdej przerwie (w godzinach pracy biblioteki), aby się wyciszyć, pomalować kolorowanki, przeczytać ciekawą książkę, komiks, artykuł. Zapraszamy każdego ucznia.

• CERTFYFIKAT DLA NASZEJ SZKOŁY

• Otrzymaliśmy certyfikat za udział w XI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje Dane - Twoja Sprawa" Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli.

• Szkoła dobrego wychowania XXXVIII edycja

• Bierzemy udział w konkursie, który przeprowadzony zostanie w okresie od 15 września 2021 do 15 lutego 2022. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Szkoły dobrego wychowania” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Regulamin konkursu:

- celem konkursu jest zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze.

Zadania konkursu: „Szkoła dobrego wychowania”:

1. Przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat dobrego wychowania oraz opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania.

2. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy, wśród uczniów na temat savoir vivre. Laureaci otrzymają dyplom „Mistrz savoir vivre”.

3. Opracowanie krótkich prac pisemnych nt.: „Moje zachowanie świadczy o mnie”.

4. Wykonanie plakatu, którego tematem przewodnim będzie „Mój wygląd świadczy o mnie”.

5. Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w seminarium „Szkoła dobrego wychowania”, które przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Zostańmy "Szkołą Dobrego Wychowania!"

Opiekunowie SU

oraz nauczyciele i specjaliści