• Aktualności

     • Godzina kodowania 2021

      Czy wiesz, że możesz nauczyć się programować robota na ekranie komputera, zupełnie za darmo i w dowolnej przeglądarce?

      Przejdź na stronę http://robot.abixedukacja.eu – tam steruj robotem na ekranie komputera, zarówno wykorzystując środowisko blokowe jak i Python czy też nawet JavaScript. Poniżej możesz zobaczyć krótkie filmy, które opisują, w jaki sposób poruszać się w środowisku.

     • NAUCZANIE ZDALNE 2

      Od 9 grudnia 2021 do 17 grudnia 2021 klasa 6 przechodzi na nauczanie zdalne. Lekcje będą prowadzone na platformie MS TEAMS zgodnie z dziennym planem zajęć.

      W sytuacji problemu ze sprzętem informatycznym, proszę kontakt z sekretariatem szkoły przy ul Dworcowej 3 - tel. 757135397.

      DYREKTOR

     • ZDALNE NAUCZANIE

      Od 8 do 16 grudnia 2021 klasa II "b" przechodzi na nauczanie zdalne. Lekcje będą prowadzone na platformie MS TEAMS zgodnie z dziennym planem zajęć.

      W sytuacji problemu ze sprzętem informatycznym, proszę o kontakt z sekretariatem szkoły przy ul Dworcowej 3 - tel. 757135397.

      DYREKTOR

     • Poznajemy Polskę

      1 grudnia 2021 odbyła się zaplanowana wycieczka do Wrocławia w ramach programu „Poznaj Polskę”.
      W wycieczce brali udział uczniowie z klas III „a”, II „a” oraz kilku uczniów z III „b”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy o godzinie 11.00, a pierwszym punktem naszej wycieczki było „Hydropolis”, czyli muzeum nauki o wodzie, które mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda z nich prezentuje wodę z innego ujęcia. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie - wyświetlony został na ekranie 360 stopni. Następnie była strefa głębin, gdzie poznaliśmy stworzenia tam żyjące, a później strefa oceanu. Zmęczeni ilością wrażeń udaliśmy się do strefy relaksu. Po odpoczynku ruszyliśmy do dalszego zwiedzania. W strefie człowiek – woda poznaliśmy funkcję wody w organizmie człowieka, zoba

     • Mikołajki

      W piątek 3 grudnia w ramach "Mikołajek" kl. 5 i 6 wybrały się do kina Helios w Jeleniej Górze
      na film "Chłopiec z chmur". To opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie.
      Film bardzo wzruszający i pouczający, warty polecenia.

     • Gratulacje

      Miło nam zakomunikować, że Ksawery Styś z klasy VII "c" zakwalifikował się do etapu ustnego „Powiatowego Konkursu na Prezentację Książki” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Złotoryi.

      Źródło:

      http://bpzlotoryja.blogspot.com/

     • ZASADY ANTYHEJTOWE

      Klasa 5 na zajęciach z informatyki omawiała zagadnienia związane z hejtem. Pracowaliśmy z materiałami ze strony www.sieciaki.pl

      Zasady:

      - zastanów się, zanim odpowiesz na hejterski komentarz. Nie daj się ponieść emocjom, nie odpowiadaj pod wpływem chwili,

      - jeżeli bardzo się złościsz, napisz odpowiedź, a potem weź głęboki oddech i skasuj ją,

     • Potężna lekcja historii - Warszawa i Łódź w pigułce

      W dniach 17-19.11.2021 uczniowie klas siódmych uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy i Łodzi w ramach dotacji z Ministra Edukacji i Nauki na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”. Przez trzy dni zwiedziliśmy:

      w Łodzi:

      Centrum Nauki Techniki EC-1 – Miasto Kultury - (150 stanowisk i eksponatów poświęconych technice w tym wytwarzaniu i produkcji prądu na podstawie dawnej elektrowni, wystawa rozwój wiedzy i cywilizacji, mikro-makro świat),

     • INFORMACJA

      Informuję, że klasy 7 "b" i 8 "c" przechodzą na nauczanie zdalne w terminie od 29.11.2021 do 03.12.2021. Zajęcia lekcyjne zdalne będą się odbywać zgodnie z obowiązującym planem lekcji na platformie MS Teams. Uczniowie z pozostałych klas oraz dzieci przedszkolne uczęszczają w formie stacjonarnej.

     • Laboratorium AI z Gigantami Programowania

      Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. Sztuczna Inteligencja jest tematem czwartej edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży.

      Akcja organizowana jest przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA i trwać będzie w terminie 29.11. - 10.12.2021. Zajęcia z programowania zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 9-12 oraz 13 -19 lat, podczas których uczestnicy poznają tajniki programowania Sztucznej Inteligencji. Część matematyczna natomiast adresowana jest w szczególności do uczniów, którzy niebawem przystąpią do egzaminu 8-klasisty.

     • WEBINARIUM "Twoje DANE - Twoja Sprawa

      23 listopada odbędzie się webinarium dla klas VII i VIII w ramach XII edycji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, które organizowane jest przez Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

      „Klikam z głową – jak chronić swoje dane osobowe?”

      Podczas webinarium przeprowadzonego w formule zdalnej uczniowie dowiedzą się po co realizowany jest program »Twoje dane – Twoja sprawa?«”, a także „dlaczego ochrona danych jest ważna w życiu każdego człowieka?”.

     • Konkursu na najpiękniejszą szopkę

      Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat. Technika wykonania i materiał prac jest dowolny, jednakże przy ocenie preferowane będzie własnoręczne wykonanie wszystkich komponentów.

      Wielkość prac: do ok. 50 cm podstawy. Każda praca powinna zawierać następujące informacje w niewidocznym na wystawie miejscu (np. na odwrocie pracy w prawym dolnym rogu) napisane DRUKOWANYMI LITERAMI imię i nazwisko autora, wiek, klasa/grupa; 2) placówka; 3) imię i nazwisko nauczyciela

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 438464