• LEKCJE ZDALNE

W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej w klasach V-VIII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie będzie prowadził zajęcia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki.

Klasy V-VIII przechodzą na nauczanie zdalne od 27.01.2022 do 27.02.2022. Zajęcia będą realizowane na platformie MS Teams.

• INFORMACJA

Od 24 stycznia 2022 do 31 stycznia 2022 Miejsko-Gminne Przedszkole Publiczne w Świerzawie przy ul. Kościuszki 12 nie będzie pracować w formie stacjonarnej. Zajęcia z dziećmi będą prowadzone w formie zdalnej. Szczegóły przekażą wychowawcy grup.

0d 24 stycznia 2022 do 28 stycznia 2022 klasa II "b" przechodzi na naukę zdalną.

• WYJAZD DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

19.01.2022 odwiedziliśmy FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Wyjazd był zwieńczeniem akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy i różnych potrzebnych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt.

Uczniowie spisali się na medal i zebrali mnóstwo karmy, a wyjazd został dofinansowany w ramach programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu Gminy Świerzawa.

• Myślenie algorytmiczne, czyli jakie?

To myślenie polegające na szukaniu metody (algorytmu) rozwiązania określonego problemu.

"Algorytm składa się z kolejnych kroków – najpierw zrób to, potem zrób tamto. Te kroki mogą być warunkowe: jeśli coś zajdzie, to zrób to, jeśli zajdzie coś innego, to zrób coś innego. Ale najważniejsze jest to, że algorytm jest poprawny tylko, gdy wszystkie jego kroki są poprawne.

• „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”

Do 14 lutego 2022 trwa konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej, która będzie przedstawiała zmiany, jakie w parkach narodowych dokonały się dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych oraz o Funduszach Europejskich. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI.

• KOLEJNY SPORTOWIEC W NASZEJ SZKOLE

Uczennica klasy III "a" Katarzyna Połuch już od 2 lat trenuje aktywnie akrobatykę sportową - ma już na swoim koncie zwycięstwo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy i życzymy wieku kolejnych sukcesów!

• INFORMACJA

Powrót dzieci do nauki stacjonarnej nastąpi w poniedziałek, 10 stycznia 2022. Autobusy szkolne będą jeździć zgodnie z rozkładem z 17 grudnia 2021.

Bardzo proszę o zaopatrzenie dzieci w maseczki ochronne.

• VIII Ogólnopolski Konkurs Edukacji Ekologicznej dla dzieci - Mistrz Recyklingu i Przyjaciele 2022

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.
            Im mniej śmieci tym więcej surowców wtórnych!

15-tego stycznia startuje VIII Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Mistrz Recyklingu i przyjaciele" dla szkół podstawowych. Konkurs otrzymał patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. Od 15 stycznia do 30 marca 2022 dzieci z klas 4-6 będą mogły przygotować dwa zadania konkursowe:

• INFORMACJA

BEZPŁATNY Punkt Wsparcia Terapeutyczno-Pedagogicznego dla dzieci, młodzieży i ich rodzin działający przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Adres punktu:

pl. Wolności 47b (przy sali widowiskowej)
            59-540 Świerzawa

Rejestracja telefoniczna: tel. 603 573 874

• ZMIANA CEN POSIŁKÓW

Od 1 stycznia 2022 nastąpi zmiana cen posiłków szkolnych i przedszkolnych. Koszt posiłku szkolnego wzrośnie z 8,30 zł do 9,00 zł; posiłek przedszkolny z 10,90 zł do 12,00 zł.

DYREKTOR

• Deklaracja dowozów na rok 2022

Proszę o wypełnienie deklaracji i dostarczenie do sekretariatu szkoły w możliwie najszybszym terminie.
            Istnieje możliwość pobrania deklaracji w szkole przy ul. Dworcowej. W przypadku nie złożenia deklaracji dziecko nie będzie mogło jeździć autobusem szkolnym.

---------------Instrukcja---------------

POBIERZ PLIK: JPG PDF

• Informacja

1. Przerwa świąteczna rozpoczyna się 23.12.2021 i trwa do 02.01.2022.

2. Od 3 do 7 stycznia 2022 zajęcia lekcyjne będą nadal prowadzone zdalnie na platformie MS Teams. Powrót do nauki stacjonarnej nastąpi 10.01.2022.

3. W okresie od 27 do 31 grudnia 2021 Miejsko-Gminne Przedszkole Publiczne w Świerzawie pracuje zgodnie z dotychczasowym planem pracy.

• INFORMACJA

Na podstawie Zarządzenia Nr 22/2021 z dnia 09 kwietnia 2021 dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w zamian za święta przypadające w innym dniu niż niedziela informuję, że 24 grudnia 2021 jest dniem wolnym od pracy (Szkoła Podstawowa, Miejsko-Gminne Przedszkole Publiczne).

• Informacja

W związku z wprowadzenie nauki zdalnej w klasach I-VIII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie
            będzie prowadził zajęcia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021:
            - klasy I-VIII przechodzą na nauczanie zdalne od 20.12.202 do 09.01.2021. Zajęcia będą realizowane na platformie MS Teams,
            - odziały przedszkolne oraz oddziały „0” pozostają w trybie stacjonarnym,
            - uczniowie z uwagi na rodzaj niepełnosprawności, którzy w miejscu zamieszkania nie będą mogli realizować zajęć, mogą korzystać z możliwości uczestniczenia w zajęcia zdalnych na terenie szkoły,
            - na wniosek rodziców w klasach I-III mogą być realizowane zajęcia świetlicowe na terenie szkoły,
            - zajęcia rewalidacyjne oraz wczesnego wspomagania dziecka będą prowadzone w formie stacjonarnej,
            - przerwa świąteczna rozpoczyna się 23 grudnia i będzie trwać do 02.01.2021.