• Aktualności

     • Dołączamy do nowego projektu @OSEhero

      Przed nami kilka miesięcy wspólnej pracy z uczniami, rodzicami oraz kadrą pedagogiczną. Nasze działania:

      - będziemy upowszechniać materiały edukacyjne dotyczące cyberbezpieczeństwa przygotowane przez ekspertów OSE,
      - zrealizujemy co najmniej jedno wydarzenie w szkole z zakresu cyberbezpieczeństwa (np.: zajęcia dla uczniów, udział w Dniu Bezpiecznego Internetu lub zgłoszenie inicjatywy do CodeWeek),
      - weźmiemy udział w szkoleniu zorganizowanym dla uczestników w ramach projektu OSEhero,
      - wypełnimy sprawozdanie na koniec roku szkolnego, dotyczące aktywności w zakresie cyberbezpieczeństwa.

     • "Jem, więc wiem"

      Akcja klasy 5, która ma na celu promowanie zdrowego odżywiania. Uczniowie opisywali wartości odżywcze danych produktów, robili i smakowali soki, smoothie, które samodzielnie wykonali.

     • Trudna i ciekawa matematyka, która jest wszędzie

      Uczniowie z kl. IV"b" dowiedzieli się o prawdziwości stwierdzenia "Matematyka jest wszędzie". Obejrzeli interesujący materiał filmowy o ciągu Fibonacciego, który odpowiedział na pytania "dlaczego tak?" i "jak to wyjaśnić?".

      Leonardo Fibonacci to włoski matematyk, żyjący na przełomie XII i XIII wieku. Podał on wzór określający kolejne wyrazy tego ciągu matematycznego. Pierwsze dwa wyrazy tego ciągu to 0 i 1 (czasami to dwie jedynki), natomiast kolejny wyraz jest sumą dwóch poprzednich.

     • Sterowanie robotem na ekranie

      Na zajęciach w klasach trzecich trenujemy poruszanie obiektem na ekranie. Razem z przyjacielem z ławki uczniowie pokonują pierwsze trudności w programowaniu. Gra "Run Marco" oparta jest na programowaniu wizualnym wg zasady "Przeciągnij-upuść". Tworzymy i debugujemy programy, przewidujemy zachowania postaci-obiektu-robota (myślenie przyczynowo-skutkowe), rozwiązujemy problem poprzez podzielenie go na mniejsze części, używamy sekwencję powtórzeń (pętle).

     • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2021

      Uczniowie wzięli udział w konkursie, którego zadania są związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji

      i problemów, pochodzących z wielu przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka.

     • Kalendarz z najpiękniejszymi miejscami Świerzawy i okolic

      Urząd Miasta i Gminy w Świerzawie zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawwych. Wpłynęło 60 prac dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy. Wybrano 13, które znajdą się na 12 kartach kalendarza miasta i gminy Świerzawa na nadchodzący rok oraz jedno na okładkę.

      Prace uczniów z naszej szkoły:

     • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

      Apel odbył się 10 listopada 2021. Przygotowany został przez uczniów klasy II "b" pod kierunkiem nauczycielki Pani Haliny Góreckiej. Cała społeczność uczniów 0 - III wraz z zaproszonymi gośćmi uczciła święto wspólnie śpiewając hymn narodowy. Młodsi uczniowie złożyli znicze pod obeliskiem.

     • Robotyka z programowaniem

      Tym razem na robotyce uczyliśmy się programować zbudowanego robota. System programowania blokowego składa się z szeregu poleceń, układanych od lewej do prawej począwszy od Bloku Start, którym rozpoczynamy każdy program. Zadaniem Bloku Start jest uruchomienie sekwencji poleceń, które robot musi wykonać. Za tydzień poznamy Blok Warunku.

     • INFORMACJA

      W dniu 12 listopada 2021 Szkoła Podstawowa w Świerzawie prowadzi zajęcia
      opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, którzy w tym dniu nie mają zapewnionej opieki w domu.

      Świetlica szkolna pracuje zgodnie z planem pracy. Miejsko-Gminne Przedszkole Publiczne
      w Świerzawie w dniu 12 listopada 2021 pracuje zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

     • Rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom "GÓRA GROSZA 2021"

      Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

      SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU, SAMORZĄD UCZNIOWSKI

     • Konkurs "Kartka dla Bohatera" rozstrzygnięty

      W ramach akcji "BOHATERON w Twojej sxkole" zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do wykonania pracy plastycznej "kartki" dla uczestników Powstania Warszawskiego.

      Wpłynęły 52 prace z których jurry wyłoniło i narodziło 9.

      I miejsce
      Robert Maćkowiak (kl. III "b")

      I miejsce
      Emilia Rubin (kl. VII "a")

     • Szkolny Klub Wolontariatu...

      ...działający przy ZSP w Świerzawie ul. Dworcowa 3 zaprasza do udziału w akcji pod patronatem

      TPD w Legnicy mającej na celu zbiórkę słodyczy oraz nowych zabawek dla dzieci.

      Akcja trwa od 8 do 26 listopada. Serdecznie zapraszamy do udziału.

      Opiekunowie klubu wolontariatu

      #zspswierzawa #skwspswierzawa

     • Narzędzie TIK - "LIGHTBOT"

      Realizując podstawę programową, już w najmłodszych klasach stosujemy ćwiczenia doskonalące umiejętności logicznego myślenia oraz formułowania rozwiązań prostych problemów.

      Pomaga nam w tym jedno z narzędzi TIK - "LIGHTBOT", który wprowadza uczniów w świat programowania. Lightbot, dostępny zarówno online, jak i na urządzenia mobilne w intuicyjny sposób wdraża ucznia w tematykę programowania.

     • JESIENNA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

      4.11.2021 odbyła się wycieczka edukacyjno - integracyjna klasy 5 i 6. Program wycieczki obejmował wizytę w Muzeum Nauki "Hydropolis", zwiedzanie Panoramy Racławickiej oraz spacer po historycznym Ostrowie Tumskim".

      Hydropolis, to centrum wiedzy o wodzie łączącą edukację z zabawą. Uczniowie mieli możliwość za pomocą multimediów, poznać ciekawostki związane z wodą we wszystkich jej stanach skupienia. Zobaczyli różnorodne modele statków, poznali zasady działania wielu urządzeń związanych z wodą.

     • Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak zakwalifikowały się:

      Milena Połowin ( j. polski, fizyka, biologia)

      Emilia Zabiegło ( j .polski)

      Antonina Rozpędowska ( j. angielski).

      Etap powiatowy zostanie przeprowadzony w szkole w następujących terminach:

      J. polski - 17.11.2021 (godz.12.00 - 60 minut)

      J. angielski - 18.11.2021 (godz.12.00 - 60 minut)

      Fizyka - 19.11.2021 (godz.13.30 - 60 minut)

     • TRENING UMYSŁU

      Klasy trzecie trenują logiczne myślenie używając bezpłatnej aplikacji PIXBLOCKS. To gra, która zapewnia rozrywkę i pobudza szare komórki do intensywnej pracy. Początkowo zadania są dość proste i stanowią rozgrzewkę, a kolejne wymagają już zastanowienia i przeanalizowania przedstawionej sytuacji.

      Przy okazji poznajemy mechanizmy algorytmiczne, takie jak pętle (królik odbija się od przeszkód, zmieniając swój kierunek), instrukcje warunkowe ("zjedzenie" klucza otwiera kłódkę)...

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 438267